Komu pomáháme

Příběh Štěpána

Rozsviťte s námi Bělský les pro Štěpána

Štěpán je neobyčejný dvanáctiletý kluk z Ostravy, který měl start do života trošku těžší. I přes svůj handicap je aktivním a nadšeným sportovcem.

„Dělám parahokej, atletiku a florbal, a všechno mě strašně baví.“, říká o sobě Štěpán.

Koukněte se na příběh Štěpána

Štěpán se narodil 4 měsíce před termínem ve dvacátém čtvrtém týdnu těhotenství s váhou 700 g a mírou 32 cm. U porodu bohužel došlo k trakčnímu poranění. V nemocnici strávil 123 dnů, prodělal infekce, zápal plic a několik transfúzí krve a krevní plazmy. 

Štěpán má celoživotně poškozené periferní míšní nervy, ochrnutou pravou dolní končetinu, deformitu páteře, poruchu růstu a další zdravotní potíže. Je odkázán na mechanický vozík a pohybuje se s pomocí speciální ortoprotézy.

Štěpán dnes

Štěpán chodí do 5. třídy do soukromé školy logopedické Klokánek, kterou navštěvuje velmi rád a má tam kolem sebe hodně dobrých kamarádů, kteří mu pomáhají.

Je to nadšený sportovec, miluje parahokej, atletiku, florbal a chodí fandit Vítkovicím. Atletiku dělá od svých 6 let. Hází míčkem, raketkou, teď se specializuje na hod oštěpem, a taky jezdí jízdy na vozíku 60 a 100 metrů.

Podpořme Štěpána společně

Život s dítětem, které se potýká s celoživotním postižením není vůbec lehký.

My jsme se k tomu všemu obrátili čelem, ale začátky nebyly vůbec lehké. Zažíváme neobyčejný život s neobyčejným dítětem.

Dítětem, které má své velké sny a cíle. Dítě, které miluje život a užívá si ho, jak jen se dá. Je to náš učitel života a jeho síla, bojovnost a vytrvalost nás všechny žene dál. Vstříc lepším zítřkům.

Tento výjimečný život plný nových čistých přátelství, neobyčejných zážitků a báječných chvil, je vykoupený pravidelnou dřinou a někdy totálním vyčerpáním.

Děkujeme vám za podporu

Díky Vám všem, kteří nezištně pomáháte druhým a máte srdce na dlani. Bez vás všech by to všechno bylo mnohem těžší a my jsme vám nesmírně vděčni za každou pomoc a podporu. 

Z celého srdce vám moc děkujeme.

Markéta, maminka Štěpána

Kam dál?

Děkujeme za podporu a těšíme se na vás 14. září 20:00 v 18:00 u Starobělské Koliby u Bělského lesa.

Tým Cyklosvětluška a Štěpán s rodinou