Maruška Kučerová

Maruška se narodila předčasně a s komplikacemi. Po těžkém porodu musela být kříšena a několik týdnů ležela na JIP. Nejdříve se zdálo, že je vše v pořádku, ale jak se ukázalo, kvůli nedostatku kyslíku při porodu zůstal Maruščin mozek poškozený. Ještě neměla ani rok, když rodičům lékaři sdělili, že Maruška trpí „spastickou kvadruparézou“, což je nejčastější druh dětské mozkové obrny, jež způsobuje ztuhlost a slabost všech čtyř končetin.

Marušce v roce 2023 bylo 14 let a i přes svůj těžký handicap se nevzdává. Díky svým rodičům, rehabilitačním pracovníkům, cvičitelům a dárcům, kteří jí pomáhají, dokáže být aktivní a užívat si svůj život. Ani omezený pohyb celého těla, díky němuž je stále odkázána na vozík jí nezabrání plnit si své sny a plány. A ty se dají plnit především díky finanční podpoře dárců.

V rámci osmého ročníku Cyklosvětlušky jsme Marušku díky online sbírce na Donio.cz, zakoupením startovného a darem od společnosti Vosíme, mohli podpořit celkovou částkou 132 250 Kč.
Vybrané peníze putovaly na přídavný pohon k mechanickému vozíku.

DĚKUJEME! Jste skvělí


Děkujeme všem účastníkům letošní Cyklosvětlušky. Opět trháme rekordy.

V letošním ročníku jsme společně s online sbírkou, startovným a darem od Vosíme mohli předat rodině Marušky Kučerové celkovou částku 132 250 Kč.