Michaelka Ivanišová

Čtvrtý ročník charitativní noční cyklojízdy Bělským lesem – Cyklosvětluška aneb Světýlka naděje – byl poprvé organizován na podporu konkrétního člověka – v tomto případě dvouleté holčičky Michaelky, která se narodila předčasně – v šestém měsíci – se srdeční vadou. Čtyři měsíce prožila v Motolské nemocnici a po návratu domů do Ostravy se vyskytl další problém. Tím byla cysta na míše, která způsobovala stažení svalů rukou a nohou. Michaelka se nedokáže sama postavit, kvůli kontrakturám (smrštěné tkáně s nemožností natažení končetin do normálního postavení). Ve svém tzv. pohybovém vzorci se zatím dokáže pouze plazit po bocích s nataženýma nožkama. Díky rehabilitacím a dalším pomůckám se její stav může nadále zlepšovat. Neustále trénuje správné postavení zad, kyčlí a taky očí.

Každý vážně nemocný člověk znamená pro svou rodinu komplikace, případně nutnost změny návyků rodiny a často nemalé finanční náklady spojené s pořizováním zdravotních pomůcek, či speciální stravy. Stejně tak rehabilitace a motivační programy citelně zasáhnou rodinný rozpočet.

Jsme velice vděčni, že i v tomto případě nebyli lidé lhostejní a prostřednictvím Cyklosvětlušky vybrali částku, která Michaelce pomůže překonávat překážky, které ji už ze startu život naložil.